Cocktail

Zajímavosti ostrova Ko Phangan

Pravděpodobně největším lákadlem pro většinu návštěvníků ostrova je Full Moon, neboli Úplňková party. Ta na ostrově Ko Phangan probíhá jednou do měsíce – vždy v době, kdy je měsíc na obloze v úplňku. Výjimkou jsou jen úplňky, na které připadá některý z náboženských svátků. Pak se termín party mění.

Úplňková party na Ko Phangan – jak vznikla?

Jak tahle dnes už masová a zkomercializovaná akce vznikla, nikdo přesně neví. Faktem ale je, že prapůvodně šlo o akci baťůžkářů a nezávislých cestovatelů. Nejčastější teorie tvrdí, že první party na poloostrově Hat Rin proběhla v roce 1987 – jako oslava narozenin a zároveň rozlučková party. A protože měla velký úspěch, další měsíc ji na pláži zopakovali. A tak to šlo dál a dál… dnes na vrcholu sezony dorazí i 30 tisíc tanečníků a z původně nezávislé akce se stal ukázkový příklad komerce a obchodu.

Úplňková party na Ko Phangan – jak probíhá?

Účastníci se začínají sjíždět od časného rána. Nejčastěji dorážejí ze směru od nedalekého Ko Samui. Plavba trajektem trvá asi hodinku. Poslední trajekt pak z Ko Samui vyplouvá v 18:30 – bývá ale hodně plný. Další možností je svěřit se do péče některé z cestovních agentur – pak ale počítejte s tím, že si připlatíte.

 

Samotná party začne se setměním a probíhá často až do odpoledne následujícího dne. Pláž je plná stánků s pitím (koktejly tady začínají na 200 bahtech), prodavačů občerstvení, tatérů i žonglérů a polykačů ohně. Přidejte k tomu ještě několik výkonných soundsystémů a máte zážitek, na který se nezapomíná.

Úplňková party na Ko Phangan – pár rad pro přežití

Pozor na kapsáře! Obecně se doporučuje vzít na party maximálně 3000 bahtů. Víc opravdu není potřeba, jen byste zbytečně riskovali krádež většího obnosu. Cestovky dále doporučují s sebou vzít kopii cestovního pasu. Originál raději nechejte na hotelu, jeho ztráta by se mohla krutě vymstít.

Nezapomeňte na boty – s postupujícím časem přibývá střepů z rozbitých lahví. Stačí jeden a zbytek noci strávíte hledáním lékaře. Naopak „doma“ nechejte všechny cennosti a větší kabely. Překážejí při tanci a není problém je někde zapomenout.

Nikdy si neberte jídlo ani pití od neznámých lidí. V tom lepším případě riskujete střevní potíže, v tom horším byste se mohli probrat až po pár hodinách okradení. Zároveň se vyvarujte experimentování s drogami. Pokud u vás thajská policie nějaké najde, máte na krku minimálně velmi vysokou pokutu. Skončit ale můžete i ve vazbě. A mimochodem – právě v době party jsou namátkové kontroly více než časté.

A pokud vás neláká Úplňková party, mrkněte na další tipy, co dělat na Ko Phangan. Najdete je v sekci Kam vyrazit. V kategorii Poznejte okolí pak najdete charakteristiky dalších destinací, které jsou blízko ostrovu Ko Phangan.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Thajsko – dovolená snů. Ponořte se s námi do divů thajské krajiny, o kterých pro Vás vše důležité připravila specializovaná cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-phangan.cz