Cocktail

Ko Phangan - kam vyrazit?

Nejen tancem a křepčením na pláži živ je člověk. Ač je Ko Phangan známý jako dějiště Full Moon Parties nabízí toho mnohem víc. Můžete tu brouzdat džunglí, navštívit typickou thajskou rybářskou vesničku nebo se projet na slonovi. Na Ko Phangan je taky asi dvacet chrámů a z ostrova potom jenom kousek k jedné z nejlepších potápěčských lokalit v Thajsku.

Ko Phangan – Khao Ra

Ko Phangan byl ještě nedávno ostrovem, který byl porostlý hustou a neprostupnou džunglí. Ta ho z velké části pokrývá i dnes a prodírat se skrz ní musíte i v okamžiku, kdy chcete vystoupat na nejvyšší bod ostrova Khao Ra. Odměnou vám ale je krásný výhled na okolní moře ostrůvky.

Ko Phangan – Phaeng

Z podobného soudku je o cesta do nitra ostrova k vodopádu Phaeng. Ten je součástí národního parku, připravte se tedy na to, že po vás dost možná budou chtít vstupné. Zážitek z cesty můžete umocnit ještě tím, že se k němu vydáte na hřbetu slona. Tuto atrakci je ale potřeba domluvit předem.

Ko Phangan – Hin Bai

Říká se, že lokalita Hin Bai je nejrkásnějším místem pro potápění v Thajsku. Proto by byl hřích nevyužít toho, že z ostrova Ko Phangan se k Hin Bai pluje jen pár desítek minut. Zachovalé korály, veliké tropické ryby a čas od času i přítomnost žraloků obrovských, kteří jsou neškodní a je možné se na nich „povozit“ – to jsou lákadla, která sem každoročně lákají tisíce a tisíce potápěčů z celého světa.

Ko Phangan - jiné než úplňkové party

Pokud se vám stane, že na Ko Phangan dorazíte mimo čas úplňku a tedy i mimo čas Full Moon party netruchlete. Na Ko Phangan se totiž důvod k tanci vždycky najde. V době, kdy je měsíc v novu se tak slaví na pláži Ban Tai „Black Moon Party“ s UV barvami a techno muzikou. V mezidobí se pak pořádají na dalších plážích i menší „Half Moon Party“.

O té pravé „Úplňkové party“ si můžete více přečíst v sekci Zajímavosti. Základní informace o ostrově Ko Phangan potom hledejte na stránce Více o Ko Phangan a charakteristiku nejbližších destinací přinášíme v sekci Poznejte okolí.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Thajsko – dovolená snů. Ponořte se s námi do divů thajské krajiny, o kterých pro Vás vše důležité připravila specializovaná cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-phangan.cz