Cocktail

Ko Phangan – synonymum tance a zábavy

Za těmi největšími plážovými party světa se vyráží k jihozápadnímu pobřeží Thajského zálivu. Právě tady totiž leží ostrov Ko Phangan. Synonymum pro bláznivé taneční křepčení, nespoutanou zábavu a kosmopolitní atmosféru.

Ko Phangan proslul úplňkovými plážovými tanečními party, které tady probíhají vždycky jednou do měsíce. Více o nich si můžete přečíst v sekci Zajímavosti. Ko Phangan dnes ale není jen čistě baťůžkářskou destinací, jak tomu bylo v minulosti, hlavně v 90. letech.

Hlavně na západním pobřeží Ko Phangan dnes vznikají resorty, které můžeme označit za zlatý střed – tedy s poměrně vysokou kvalitou služeb a za přijatelné ceny. Oblíbili si je hlavně mladé rodiny s dětmi.

Chrámy nebo noční trhy – i to je Ko Phangan

Ko Phangan je pátý největší ostrov Thajska a jeho správním centrem je vesnička Thong Sala na jihozápadním pobřeží. Pokud na Ko Phangan vyrazíte, tak si určitě nenechte ujít noční trh, který v jejích ulicích probíhá. Půlnoční mumraj prodavačů jídla, pití nebo suvenýrů je zážitek k nezaplacení.

Za návštěvu pak rozhodně stojí i některý ze zhruba dvacítky chrámů, které na ostrově jsou. Tím nejstarším je Wat Phu Khao Noi. A pokud vám snad chybí troška štěstí, pak se vydejte do místního Čínského chrámu – podle pověsti totiž jeho návštěva garantuje štěstí a pohodu.

Opakem rušného mysu Hat Rin, kde probíhá party, je východní pobřeží ostrova. Sem se utíká před stresem, shonem a lidmi. Narazit na člověka třeba na pláži Ao Thong Reng se rovná malému zázraku.

Výčet míst, která stojí za návštěvu, jsme pro vás připravili v kategorii Kam vyrazit. Další praktické informace o Ko Phangan a resortech, které na něm jsou, potom hledejte v kategorii Ko Phangan – další informace.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Thajsko – dovolená snů. Ponořte se s námi do divů thajské krajiny, o kterých pro Vás vše důležité připravila specializovaná cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-phangan.cz