Cocktail

Poznejte okolí ostrova Ko Phangan

Ne každému atmosféra ostrova Ko Phangan sedne a bude vyhovovat. Naštěstí ale Thajsko nabízí spoustu dalších míst, kam je možné vyrazit za poznáním nebo relaxem. Jedním z nejoblíbenějších je provincie Krabi. Hlavně v posledních letech jí ale na paty šlape scénické souostroví Phi Phi proslavené filmem Pláž.

Co do počtu turistů pak v Thajsku vede trojička Phuket, Pattaya a Bangkok. Zatímco Bangkok láká třeba na opojný koktejl moderny a historie, Phuket boduje luxusem. A Pattaya? Té se občas přezdívá město hříchu.

Nejbližšími destinacemi v okolí ostrova Ko Phangan jsou potom ostrovy Ko Samui a Ko Tao. Daleko to není ani do letoviska Ko Mook.

Ko Samui

Ostrov lásky – až někdy uslyšíte toto označení, pak vězte, že je řeč o Ko Samui. Krásné pláže, perfektní servis a spousta romantickým zákoutí. Právě kvůli těmto věcem patří Ko Samui ke špičce dovolenkových resortů pro novomanžele.

Ko Tao

O Ko Tao někdy pro změnu Thajci mluví jako o „želvím ostrově“. Nejen, že Ko Tao má skutečně tvar želvy, ale tito plazi sem každoročně připlouvají, aby do písku na místních plážích nakladli svá vajíčka. Mimo to je Ko Tao oblíbenou destinací potápěčů. V jeho okolí je totiž několik slavných potápěčských lokalit.

Ko Mook

K ostrovu Ko Mook je to z Ko Phangan trochu dál – leží totiž na pobřeží Andamanského moře. Ko Mook není žádný obr. Na druhou stranu ale patří ke špičce co se týká počtu vydaných potápěčských průkazů a oprávnění. Proslavila ho i slavná Smaragdová jeskyně, kdy turisté proplouvají 80 metrů dlouhým tunelem do kouzelné zátoky.

A které další destinace patří k těm oblíbeným? Rozhodně souostroví Ko Chang a zapomenout bychom neměli ani na ostrov Ko Samet.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Thajsko – dovolená snů. Ponořte se s námi do divů thajské krajiny, o kterých pro Vás vše důležité připravila specializovaná cestovní kancelář ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-phangan.cz